Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Vitamín E pre zdravie mužov: Podpora plodnosti a erekcie

Vitamín E je jednou z bežných látok, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Nachádza sa napríklad v orechoch a mäse. Málokto sa však zaujíma o všetky vlastnosti, ktoré tento vitamín rozpustný v tukoch ponúka. Je to škoda, pretože niektoré jeho účinky sú napríklad pre mužov vyslovene prospešné. Chcete sa dozvedieť viac?

vitamín e pro muže

Tí, ktorí majú pestrú stravu, ktorá zahŕňa dostatok ovocia, zeleniny, semien, orechov, mliečnych výrobkov, mäsa a strukovín, sa starajú o každodenné dopĺňanie životne dôležitých živín, ktoré telo potrebuje pre svoje normálne fungovanie.

Problémom je, že hoci všetci vieme, čo by sme mali jesť, málokedy máme chuť dokonale dodržiavať výživové odporúčania. Najmä keď v obchodoch vidíme sladké koláče a iné pochutiny vedľa zeleniny a celozrnného pečiva, ktoré sú v našich očiach oveľa lákavejšie. Prípadne si občas dáme niečo zdravé, ale v našom živote prevládajú nezdravé veci, takže nám môžu chýbať niektoré vitamíny a živiny.

Jedným z nich je vitamín E. Ale prečo je pre nás taký dobrý? A na čo môže mať jeho nedostatok vplyv?

Čo je to vitamín E?

Vitamín E alebo tokoferol je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý je dôležitým antioxidantom, ktorý si telo nedokáže vytvoriť samo. Preto musíme tento vitamín, ktorý chráni bunky pred predčasným starnutím a poškodením, pravidelne dodávať z vonkajšieho zdroja. Ide najmä o orechy a semená, mak, niektoré oleje (olivový, kokosový, slnečnicový…), sóju a mak.

co je vitamín e

Ak v tele nie je dostatok vitamínu E, môže to mať za následok skrátenie životnosti červených krviniek. Môže to však viesť aj k poruchám vaječníkov a semenníkov. Môžu sa vyskytnúť aj svalové a nervové problémy alebo znížená imunita. Zároveň by sa to s príjmom vitamínu E nemalo preháňať, pretože keďže je rozpustný v tukoch, telo ho v prípade nadbytku nevylúči močom. Hoci vitamín E nie je vo vyšších dávkach veľmi toxický, môže zhoršiť vstrebávanie vitamínu K, ktorý potrebujeme na normálnu zrážanlivosť krvi. Takže, ako sa hovorí, najlepšie je mať ho tak akurát.

Ako vitamín E posilňuje zdravie mužov?

vitamín e na plodnost

Plodnosť a kvalita spermií

Jedným z dôsledkov nedostatku vitamínu E v životnom štýle môže byť zhoršená plodnosť. Preto ak s partnerom plánujete v blízkej budúcnosti otehotnieť, určite sa oplatí zaradiť ho do svojho jedálnička. Odporúčajú to aj niektorí odborníci na plodnosť, ktorí mužom radia napríklad konzumáciu vajec (ktoré sú tiež dobrým zdrojom vitamínu E) a tekvicových semienok (vitamín E, zinok, vitamín K atď.). Úprava stravy a zmena životného štýlu môžu v tomto prípade výrazne zlepšiť kvalitu spermiogramu.

Erekcia a libido

Vitamín E môže tiež podporovať normálny stav kardiovaskulárneho systému, od ktorého vyladenia závisí napríklad bezproblémová erekcia. Okrem toho, ak nepociťujete neúspech v spálni, môžete očakávať, že vyššie sebavedomie bude mať dobrý vplyv aj na vaše libido.

vitamín e na erekci

Ako užívať vitamín E?

Keďže príliš veľa vitamínu E telu neprospieva, je naozaj dôležité, aby ste to s jeho prísunom nepreháňali. Zdravú stravu možno doplniť napríklad dlhodobým užívaním prírodného výživového doplnku pre mužov, ktorý obsahuje aj ďalšie látky na podporu erekcie, libida a sexuality.

Hlavnými hviezdami popri vitamíne E bývajú látky, medzi ktoré patria:
jak užívat vitamín e

A práve tie by ste mali hľadať v zložení takéhoto výživového doplnku, pretože môžete ľahko povedať, že držíte kvalitný výrobok.

Niektoré z týchto látok podporujú aj normálnu plodnosť (napríklad zinok). Iné môžu podporovať normálny prietok krvi v tele, čo je tiež dôležité pre dosiahnutie a udržanie erekcie. Nezabúdajte tiež, že na to, aby bola erekcia skutočne spoľahlivá, je užitočné podporiť ju dostatkom spánku, fyzickou aktivitou, zdravšou stravou, znížením stresu a ďalšími krokmi, ktoré súvisia so zdravým životným štýlom.

V neposlednom rade môžete do svojej spálne pozvať erotické hračky, ktoré tiež môžu prispieť k spokojnosti partnera. Môžu vás teda zbaviť stresu z tlaku na výkon, čo tiež veľmi pomáha erekcii.

Zdroje informácií

https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-vitamin-e/art-20364144 – Vitamín E (anglicky)

https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-vitamin-e – Vitamín E (anglicky)

https://www.dtest.cz/clanek-2778/ze-sveta-vitaminu-a-mineralii-vitamin-e – Vitamín E (česky)

https://www.livestrong.com/article/294570-what-are-the-benefits-of-vitamin-e-regarding-sexual-activity-for-men/ – Vitamín E a mužská sexualita (anglicky)

https://www.fnol.cz/aktuality/jak-zlepsit-spermiogram-pomoci-muze-uprava-stravy – Ako zlepšiť spermiogram s úpravou stravy (česky)

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA