Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Šafran siaty: Korenie s blahodarnými účinkami

Určite ste niekedy počuli niekoho hovoriť, že je niečoho málo ako šafranu. Toto príslovie nevzniklo náhodou, pretože šafran siaty sa kvôli svojej vzácnosti radí k najdrahším koreniam sveta. Viete, aké môže mať šafran pozitívne účinky na ľudské zdravie?

Šafran siaty

Šafran je korenie, ktoré sa vo svete teší veľkej obľube. Okrem toho, že sa používa pri varení, sa cení pre svoje farbivo. Ako už ale bolo povedané, kvôli veľkej vzácnosti nie je šafran siaty každému dobre dostupný. A ak áno, poriadne zaň zaplatí. (Pre predstavu, za 1 g šafranu dáte aj 100,-.)

Aj keď je ale obstaranie šafranu nákladné, v mnohých prípadoch má jeho užívanie zmysel. Má totiž široké spektrum pozitívnych účinkov na ľudské zdravie.

Prečo by ste mu mali dať teda aspoň malú šancu?

šafrán účinky

Čo je šafran siaty?

Šafran siaty je hľuznatá kultúrna rastlina, ktorá patrí do čeľade kosatcovitých. Okrem toho, že šafran pekne vyzerá, sa pestuje kvôli kvetom, z ktorých častí sa vyrába korenie. Cena šafranu na trhu sa odvíja od toho, že na 1 000 g korenia je nutné použiť cca 100 000 čnelok. Na relatívne malé množstvo korenia teda padne veľký počet rastlín.

Šafran siaty sa bežne pestuje vo Francúzsku, v Iráne, v Španielsku av Amerike.

Účinky šafranu

Ako už bolo povedané, šafran siaty má mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Z toho dôvodu by ste sa mu nemali úplne vyhýbať.

Medzi jeho pozitíva patria:
šafran použitie

  • Vysoký obsah antioxidantov
  • Zlepšenie nálady
  • Zmierňovanie prejavov depresie
  • Redukcia syndrómu PMS u žien
  • Redukcia chuti do jedla
  • Podpora chudnutia

Ako teda môžete vidieť, z užívania šafranu môže ťažiť prakticky každý.

Čo ocenia najmä muži?

Na častejšie užívanie šafranu nedajú vo veľkom dopustiť niektorí muži, ktorí prechádzajú krízou stredného veku, alebo iným ťažkým životným obdobím.

V prvom rade muži ocenia, že im šafran siaty môže pomôcť zlepšiť náladu. O šafrane sa tiež hovorí, že má afrodiziakálne účinky. Konkrétne u mužov môže zmierňovať problémy s erektilnou dysfunkciou a môže prospievať ich plodnosti.

Ako užívať šafran?

Použitie šafranu by ste si mali poriadne rozmyslieť. Práve preto, že je veľmi drahý a nie je vhodné s ním práve z tohto dôvodu veľmi plytvať.

užívanie šafranu siateho

Hneď na úvod vám môžeme odporučiť používať šafran ako korenie v priebehu vášho varenia. Mínusom tejto metódy je ale to, že šafranu použijete len trochu a pravdepodobne ho nebudete konzumovať každý deň.

Pravdepodobne lepším riešením pre vás bude, keď sa rozhodnete užívať šafran vo forme doplnkov stravy. Okrem toho, že doplnky stravy so šafranom sú oveľa dostupnejšie, obsahujú aj mnoho ďalších ingrediencií, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Také doplnky stravy majú navyše jasne uvedené dávkovanie a mnohé z nich sa dajú užívať aj dlhodobo.

Vyskúšať môžete napríklad doplnky stravy so šafranom pre mužov, ktoré podporujú erekciu a libido.

Premýšľate, že by ste chceli opäť zažívať ohňostroj vášne vo svojej spálni? Vyskúšajte doplnok stravy pre mužov s obsahom niekoľkých zložiek.

Premeňte sen o lepšiu erekciu na realitu.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA