Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 (Po–Pi: 9-17h)

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Bolesť semenníkov: Čo prezrádza o vašom zdraví?

Bolesť v semenníkoch po údere je celkom pochopiteľná. Nie je to však jediný dôvod, ktorý môže spôsobiť bolesť semenníkov. Ak pociťujete bolesť semenníkov po ejakulácii alebo dokonca bolesť jedného semenníka, zostaňte v strehu a nechajte sa vyšetriť lekárom!

bolest varlat

Semenníky sú neoddeliteľnou súčasťou mužského reprodukčného systému. Keďže sú citlivé na teplotu, sú spustené mimo hlavnej úrovne tela. Z tohto dôvodu sú však náchylné na ďalšie výpadky. Medzi ktoré patria aj spomínané údery. Nehovoríme len o najrôznejších ľahkovážnych bitkách a súbojoch. Ale aj o športových úrazoch. (Okrem iného aj preto nosíte suspenzor).

Ale čo ak nešportujete alebo si nie ste vedomí zranenia, ale napriek tomu pociťujete bolesť semenníkov, keď sa ich dotknete? Prípadne ste si všimli bolesť jedného semenníka?

O niekoľko riadkov nižšie vám poskytneme odpovede na všetky dôležité otázky.

bolest varlete

💡 Čo znamená bolesť semenníkov?

Bolesť semenníkov by sa v žiadnom prípade nemala podceňovať. Môže skrývať problémy, ktoré vám môžu v budúcnosti veľmi znepríjemniť život. Okrem toho, že ide o pohlavne prenosné ochorenie, neliečená bolesť semenníkov sa môže vyvinúť do ich poškodenia. Preto pri najmenšom náznaku niečoho nezvyčajného kontaktujte svojho lekára a objednajte sa na dôkladnú zdravotnú prehliadku.

❔ Príčiny bolesti semenníkov

Bolesť jedného semenníka môže byť rovnako nebezpečná ako bolesť oboch.

Lekár môže počas zdravotnej prehliadky zistiť nasledujúce problémy:

 • Diabetická neuropatia (ktorá poškodzuje nervy)
 • Zápal semenníkov
 • Gangréna
 • Obličkové kamene
 • Varikokéla

Alebo niektoré iné ochorenia, ktoré môžu súvisieť so zranením. (Nech to znie akokoľvek hrozne, napriek prevládajúcemu strachu sa objednajte k lekárovi. Problémy sa môžu zhoršovať. Preto je lepšie začať účinnú liečbu čo najskôr).

bolest levého varlete

Bolesť ľavého semenníka

Ak vás bolí len jedno semenník, môžete sa pýtať, či to znamená niečo zvláštne. Pokiaľ ide o bolesť ľavého semenníka, môže mať vážnejšie zdravotné problémy. Je to spôsobené jeho trochu odlišnou anatómiou.

Varikokéla alebo torzia semenníka je na tejto strane o niečo častejšia. Veľmi nebezpečný je aj zápal semenníkov, ktorý môže byť spôsobený neliečenou pohlavne prenosnou infekciou. (Prípadne infekciou močových ciest.) Môže však ísť aj o spermatokélu, čo je cystický útvar vyplnený semennou tekutinou.

Bolesť pravého semenníka

Ani bolesť v pravom semenníku nie je úplne nevinná. Nemožno napríklad vylúčiť negatívny vplyv zranenia. Alebo dokonca rakovinu semenníkov. (Pretože tá si zámerne nevyberá, či pôjde doľava alebo doprava.) Z tohto dôvodu je dôležité semenníky sledovať. Taktiež si nájdite čas na pravidelnú kontrolu semenníkov po tom, ako vyjdete zo sprchy. (Stačí raz za mesiac.)

bolest pravého varlete

Ak sa u vás objavia akékoľvek abnormality, okamžite kontaktujte svojho lekára. Ten vás dôkladne vyšetrí. A predpíše liečbu.

Bolesť semenníkov pri nachladnutí

O tom sa veľa nehovorí, ale váš celkový zdravotný stav môže ovplyvniť aj vaše semenníky. Aj bežné prechladnutie môže spôsobiť neplechu. Ide o to, že telo pri oslabení podľahne bakteriálnej alebo vírusovej infekcii. Ktorá sa nenachádza len v hrdle. Môže však putovať rôznymi cestami.

Horúčka môže mať tiež negatívny vplyv na semenníky. Semenníky sú mimo tela, takže sa neprehrievajú. Zvýšená telesná teplota preto môže mať nežiaduci účinok. Z tohto dôvodu by sme sa mali snažiť zostať zdraví čo najdlhšie.

bolest-vaarlat-pri-nachlazeni

Zápal semenníkov

Zápal môže byť v jednom alebo oboch semenníkoch. Najčastejšie ide o prejav infekcie, ktorá sa šíri krvou po tele. Môže to byť aj prejav zápalu vajíčkovodov.

Problém spoznáte podľa príznakov, medzi ktoré patria:
zánět varlat

 • Opuchnuté a citlivé semenníky
 • Krv v ejakuláte
 • Vysoká horúčka
 • Zvracanie
 • Nevoľnosť
 • Bolesť pri močení
 • Bolesť pri pohlavnom styku
 • Bolesť pri močení
 • Zmena farby semenníkov

Tento stav je veľmi vážny a vyžaduje si okamžitú lekársku pomoc. Ak sa s ním nemôžete spojiť (možno preto, že je noc alebo víkend), choďte do nemocnice.

Ako riešiť bolesť semenníkov?

Jediným skutočne účinným riešením je návšteva lekára, ktorý zistí príčinu a rozsah vášho problému. Na základe toho potom určí najlepší spôsob liečby.

Prvou pomocou pri zraneniach môže byť studený obklad alebo príjemný teplý kúpeľ. Semenníky tiež nebudú vystavené takej záťaži, ak si pod ne v pokoji zrolujete čistý uterák. Pri menej závažných príčinách bolesti semenníkov vám lekár odporučí aj užívanie liekov proti bolesti. Vážnejšie príčiny si môžu vyžadovať použitie antibiotík alebo dokonca chirurgický zákrok.

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA