Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Predčasná ejakulácia: Ako jej zabrániť? 7 tipov

Boli ste niekedy takí vzrušení zo sexu, že ste vyvrcholili skôr ako zvyčajne? Ak sa to stáva len občas, nie je to až také zlé. Problém však môže nastať vo chvíli, keď sa táto situácia opakuje pravidelne. Čo spúšťa predčasnú ejakuláciu? A existuje nejaký spôsob, ako ju kontrolovať?

předčasná ejakulace

Sexuálne spojenie by malo trvať dostatočne dlho, aby uspokojilo oboch partnerov. To sa však nie vždy podarí. Odhliadnuc od neznalosti vlastného tela, stereotypu alebo neochoty vyskúšať nové praktiky a erotické pomôcky, ktoré môžu zlepšiť rýchlosť a frekvenciu vyvrcholenia u žien, môžu nastať najrôznejšie problémy s erekciou.

Nemusí ísť vždy len o klasickú erektilnú dysfunkciu, pri ktorej sa vám jednoducho nedostaví erekcia. Alebo dokonca, že penis predčasne ochabne. Mladých mužov, ale aj niektorých starších mužov môže z času na čas trápiť takáto predčasná ejakulácia, ktorá im môže spôsobiť skutočné milostné rozpaky.

Dá sa s tým však niečo robiť?

Čo je predčasná ejakulácia?

Aj keď tomu možno nechcete veriť, predčasná ejakulácia je pomerne častý sexuálny problém. Podstatou je, že k erotickému vyvrcholeniu dochádza u muža veľmi rýchlo, niekedy v priebehu niekoľkých sekúnd (až do približne 60) od začatia pohlavného styku. (Pre predstavu, predpokladá sa, že priemerný muž ejakuluje približne za 5,5 minúty od začatia pohlavného styku, ale existujú odchýlky v oboch smeroch).

Na druhej strane, nevnímajte to tak negatívne – ak vám a vášmu sexuálnemu partnerovi vyhovuje dĺžka pohlavného styku, nemusí to byť až taký problém (napríklad ak v spálni používate iné techniky, ktoré vedú k vyvrcholeniu.) Ak predčasnú ejakuláciu vnímate negatívne vy alebo obaja, potom je to niečo, čo treba začať riešiť.

co je předčasná ejakulace příznaky projevy

Jeho príznaky a prejavy

Poznáme dva typy predčasnej ejakulácie. Primárna predčasná ejakulácia je ten druh, ktorý ste mali vždy a nič vám nepomohlo. Na druhej strane sekundárna predčasná ejakulácia je taká, ktorá sa vyvinie až postupom času.

Medzi hlavné príznaky predčasnej ejakulácie patria:

 • Rýchle vyvrcholenie (približne za 1-3 minúty od začiatku pohlavného styku)
 • Neschopnosť oddialiť ejakuláciu
 • Pocit stresu a nepohodlia v dôsledku predčasnej ejakulácie (čo môže viesť k odmietnutiu akéhokoľvek pohlavného styku)

Rizikové faktory a príčiny predčasnej ejakulácie

Nie vždy je možné presne povedať, prečo dochádza k predčasnej ejakulácii. Vieme však, že existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu zvyšovať riziko jej vzniku (môže ísť napríklad o zníženú hladinu serotonínu, ale nemusí to byť pravidlom).

Na vine môže byť:

 • Stres
 • Depresia
 • Úzkosť
 • Pocit viny
 • Problémy vo vzťahoch
 • Nízke sebavedomie
 • Strach z podania dostatočného výkonu
 • Negatívne myslenie o sexe

V neposlednom rade môže ísť aj o prejav hormonálnej nerovnováhy, infekcie prostaty alebo močovej trubice alebo dedičnosti. Niekedy majú muži problém s predčasnou ejakuláciou, aj keď trpia erektilnou dysfunkciou.

Ako zabrániť predčasnej ejakulácii?

Jak zabránit předčasné ejakulaci

Používanie kondómov

Niektorí muži hovoria, že sex s kondómom je na nič, ale na druhej strane vás môže ochrániť nielen pred nechceným tehotenstvom a pohlavne prenosnými chorobami, ale aj pred príliš rýchlym vyvrcholením. Citlivejší muži napríklad nebudú počas pohlavného styku stimulovaní k takej rýchlej a silnej ejakulácii. Niektoré kondómy obsahujú aj látky, ktoré môžu predĺžiť výdrž počas pohlavného styku. Možno by teda stálo za to vyskúšať jeden z týchto kondómov pri najbližšej príležitosti, nemyslíte?

Kegelove cviky

Ďalším tipom, ktorý si však vyžaduje dlhodobé cvičenie, sú Kegelove cviky. (Nie, rozhodne nie sú len pre ženy.) Medzi ich hlavné výhody patrí posilnenie svalov panvového dna, ktoré potrebujete na vyprázdňovanie aj sexuálnu aktivitu. Kegelove cviky sa odporúčajú vykonávať v sériách po 10, pretože potom je menšie riziko pretrénovania. Cvičenie sa vykonáva stláčaním a uvoľňovaním svalov, ktoré používate niekoľko sekúnd pri vykonávaní malej potreby. Opakujte niekoľkokrát počas dňa po dlhšiu dobu, po niekoľkých týždňoch by ste mali zaznamenať postupné zlepšenie.

Stop a štart

Medzi ďalšie dobré tipy týkajúce sa masturbácie patrí stop and štart. Akonáhle pocítite, že sa to blíži, prestaňte na 30 sekúnd so stimuláciou a počkajte, kým vaše vzrušenie trochu opadne. Potom začnite znova, a akonáhle budete cítiť, že ste tesne pred vyvrcholením, opäť na 30 sekúnd zastavte stimuláciu. Zopakujte to trikrát alebo štyrikrát, než to necháte dôjsť do konca.

předčasná ejakulace co pomůže

Masturbácia pred pohlavným stykom

Ak ste pred pohlavným stykom veľmi nervózni alebo ak sa chystáte na pohlavný styk po dlhom období abstinencie, môžete byť počas aktu príliš nervózni. V takejto situácii sa odporúča masturbovať približne 1-2 hodiny pred pohlavným stykom. Okrem toho, že by vás to malo trochu upokojiť, nemali by ste počas intímneho spojenia tak rýchlo vyvrcholiť.

Presmerovanie pozornosti

Ak už prebieha pohlavný styk a vy cítite, že sa blíži ejakulácia, sústreďte sa na nejakú inú vec v okolí alebo vyskúšajte inú techniku a k fyzickému spojeniu sa vráťte o niečo neskôr. Niektorým ľuďom pomáha aj hlboký nádych tesne pred ejakuláciou, ktorý ju tiež môže pomôcť oddialiť.

Starostlivosť o seba a vzťah

V neposlednom rade môže pri predčasnej ejakulácii pomôcť starostlivosť o celkové duševné zdravie. Ak ste dlhodobo v strese alebo depresii, skúste podniknúť kroky na zlepšenie týchto problémov. (Psychoterapia, delegovanie menej dôležitých úloh na niekoho iného atď.) V dlhodobom vzťahu sa tiež pokúste o tomto nepríjemnom probléme hovoriť, pretože po čase môže mať váš partner čoraz menej pochopenia pre to, prečo sa vyhýbate intimite. (Čo môže nakoniec vzťah zničiť.) Ak máte problémy, možnosťou môže byť aj párová terapia.

problém s ejakulací co pomůže

Ďalšie tipy na zlepšenie erekcie

Či už vás trápi predčasná ejakulácia alebo problematická erekcia a nedostatok výdrže, vyskúšajte prírodné výživové doplnky pre mužov na podporu sexuality a libida, ktoré môžu podporiť váš intímny život a zážitok z aktu.

V zložení takéhoto výživového doplnku hľadajte byliny a látky, ktoré podporujú túžbu po sexe, prekrvenie penisu a normálnu erekciu, medzi ktoré patrí ženšen pravý, kotvičník zemný, maca peruánska, šafran siaty, L-citrulín a L-arginín. Tieto látky u mužov pomáhajú pri liečbe erektilnej dysfunkcie, zvyšujú tvorbu spermií, čím podporujú plodnosť a potláčajú predčasnú ejakuláciu. Okrem toho majú množstvo ďalších priaznivých účinkov.

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA