Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Mužská masturbácia: Ako ovplyvňuje zdravie a kedy je to už príliš?

Keď niekto vysloví slovo masturbácia, zvyčajne nás prepadne hanba. Hoci to mnohí z nás praktizujú, prakticky nikto z nás by to verejne nepriznal. Je to škoda, pretože masturbácia môže mať pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Prečo si ju teda pravidelne dopriať?

mužská masturbace

V skorších dobách sa masturbácia nazývala samohana. Ľuďom bola zakázaná a jej praktizovanie sprevádzalo mnoho podivných fám. Napríklad sa hovorilo, že spôsobuje neplodnosť. Niektorí dokonca verili, že im po masturbácii narastú chlpy na rukách.

Dnes už našťastie nikto neverí takýmto nezmyslom. Naopak, čoraz viac sa učíme, že masturbácia je prirodzenou a zdravou súčasťou ľudského sexuálneho života. Napriek tomu sa o tom mnohí ľudia stále boja otvorene hovoriť. Napríklad preto, že si vypestovali závislosť od masturbácie.

Preto sa nižšie pozrieme na výhody masturbácie, za ktoré by ste sa nemali hanbiť.

co je to masturbace u mužů

Čo je to masturbácia?

Masturbácia má mnoho názvov. Okrem samohany (pozri vyššie) sa nazýva masturbácia, autoerotika alebo sebaláska. Je to sexuálne uspokojenie, pri ktorom nie je potrebná žiadna iná osoba. Hoci to môže byť pre niekoho šokujúce, masturbácii sa oddávajú aj veľmi malé deti (ktoré sa pomerne rýchlo naučia, že je to pre ne príjemné).

Počas masturbácie sa človek zbavuje psychického, ale aj fyzického napätia. Okrem toho má masturbácia priaznivý vplyv na objavovanie vlastnej sexuality. Zistíte, aká technika vám vyhovuje. A možno aj to, čo vás vzrušuje.

Masturbácia u mužov

Masturbácii sa venujú obe pohlavia. Teraz sa však zameriame na mužskú masturbáciu, pri ktorej zvyčajne dochádza k ejakulácii semena.

Hoci sa vám masturbácia môže zdať trápna, v skutočnosti má pozitívny vplyv na vaše reprodukčné zdravie. (Viac o tom nižšie.) Pomáha vám tiež odbúrať stres a môže vám celkom ľahko zlepšiť náladu.

Mužská masturbácia je dokonca úplne normálna aj vo vzťahu. Ak s tým má vaša partnerka problém, skúste jej vysvetliť, že masturbácia rozhodne neznamená, že vás nepriťahuje. Toto je častý kameň úrazu vo vzťahoch.

masturbace účinky vliv na zdraví

Vplyv masturbácie na naše zdravie

Skúsme sa teraz pozrieť na to, čo všetko vám môže priniesť pravidelná mastrubácia.

Medzi jeho pozitíva patria:

  • Lepšia vzrušivosť
  • Tvrdšie erekcie
  • Zvýšená citlivosť pri interakcii s partnerom
  • Znížené riziko rakoviny prostaty (môže to súvisieť s tým, že sa semeno
  • nehromadí v pohlavných orgánoch)
  • Podpora zdravia srdca

Ak k tomu pridáte lepší spánok, určite sa oplatí z času na čas sa dotknúť aj seba.

Kedy je to už príliš veľa?

Keďže masturbácia je príjemná, môžete si na ňu vytvoriť nezdravú závislosť, ktorá môže spôsobiť problémy v osobnom aj pracovnom živote.

Medzi príznaky toho, že to preháňate, patrí zanedbávanie sexu s partnerom, zanedbávanie pracovných a študijných povinností a dokonca aj vynechávanie obľúbených činností, ktoré teraz nahrádzate masturbáciou.

Aj keď je to pre vás ťažké, je dôležité začať s týmto problémom niečo robiť. V prvom rade môžete navštíviť psychológa, ktorý sa špecializuje na závislosti, alebo sexuológa.

Súčasťou úspešnej liečby závislosti môže byť:

  • Písanie denníka
  • Beh (alebo iné športy)
  • Prechádzka
  • Čas, ktorý sa rozhodnete stráviť v spoločnosti priateľov

Ale ak všetko zvládate a masturbácia vám v živote nespôsobuje žiadne problémy, pravdepodobne je s vami všetko v úplnom poriadku.

V prípade, že sa snažíte zlepšiť svoj výkon a výdrž, môžete okrem pravidelnej masturbácie vyskúšať aj dlhodobé užívanie doplnkov stravy na podporu erekcie.

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA