Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Farba spermií: Prečo je žltá? Príčiny a riešenia

Spermie sa považujú za životodarnú tekutinu, ktorá je dôležitá pre počatie nového človeka. Mnohí ľudia vedia, že jej zmyslové vlastnosti môžu byť ovplyvnené napríklad fajčením alebo každodennou stravou. Čo však môže ovplyvniť jej farbu? A mali by ste sa obávať žltého alebo inak sfarbeného semena?

Farba spermií žlté

Takmer každý dospelý muž vie, že keď sa v semene objaví stopa krvi, môže to byť príznak niečoho vážnejšieho. Preto mnohí ľudia nelenia a idú k svojmu lekárovi na riadne vyšetrenie.

Takmer vôbec sa nespomína, že farba semena sa môže v priebehu života meniť v závislosti od mnohých faktorov. Nie je napríklad zriedkavé, že je žlté. Nie každý však vie, prečo sa to deje, preto je pochopiteľné, že sa pri takomto zistení môžete cítiť trochu nepríjemne.

Aby sme vám pomohli ľahšie posúdiť vašu situáciu, preberieme nižšie, čo môže znamenať žlté alebo inak sfarbené semeno.

Akú farbu má mať sperma?

Sperma má zvyčajne belavú až mierne sivastú farbu a jeho štruktúra pripomína redší gél. Tak ako chuť a vôňu semena môže ovplyvniť vaša každodenná strava, aj jeho farbu môže ovplyvniť zdravotný stav, vek a ďalšie faktory.

Čo keď je farba iná – príčiny

akú farbu by mali mať spermie

Žlté spermie

Žlté semeno nemusí mať vždy vážnu príčinu. U niektorých mužov sa môže vyskytnúť spolu s pribúdajúcim vekom. Môže sa však vyskytnúť aj pri zápale prostaty alebo infekcii močových ciest. Okrem toho môže zoznam možných príčin zahŕňať dlhšie obdobie abstinencie, prítomnosť malého množstva moču v ejakuláte alebo pohlavne prenosnú chorobu. (V tomto prípade sledujte ďalšie možné príznaky a nechajte sa vyšetriť v najbližšom laboratóriu.) Mali by sme tiež spomenúť, že žlté semeno môže súvisieť aj so žltačkou. Medzi ďalšie prejavy patrí napríklad žltkasté očné bielko.

Ružové, červené alebo hnedasté semeno

Ak si všimnete, že vaše semeno nadobudlo ružovkastý, červenkastý alebo hnedastý odtieň, môže to znamenať, že je v ňom prítomné väčšie alebo menšie množstvo krvi. Toto sa môže vyskytnúť v semene v dôsledku pohlavne prenosnej choroby (napríklad počas ochorenia na chlamýdie). Okrem toho môžete mať predtým nezistený problém s hypertenziou. Krv v semene môžete mať aj po biopsii alebo operácii prostaty. Najzávažnejšou príčinou je rakovina prostaty alebo semenníkov, preto nepodceňujte samovyšetrenie a pravidelne absolvujte prevenciu u urológa.

žlté spermie červené čierne

Čierne spermie

Vo veľmi zriedkavých prípadoch môžu muži zaznamenať aj čierne semeno. Môže k tomu dôjsť napríklad v okamihu, keď dôjde k poraneniu miechy. Môže však ísť aj o hematospermiu. Keďže všetky existujúce príčiny tohto javu bývajú pomerne závažné, je to dôvod, prečo by ste mali čo najskôr vyhľadať lekársku pomoc.

Ako to vyriešiť?

V porovnaní s niektorými inými farbami spermií, s ktorými sa môžete stretnúť, žltá zvyčajne nie je taká hrozivá. Vzhľadom na existujúce riziko pohlavne prenosných chorôb alebo inej vážnejšej infekcie (napríklad močových ciest alebo prostaty) je rozumné poradiť sa s odborníkom, ktorý vás vyšetrí a určí jej najpravdepodobnejšiu príčinu. Nezabúdajte, že mnohé ochorenia (vrátane pohlavne prenosných chorôb) sa v dnešnej dobe dajú úspešne liečiť, preto nemá zmysel tomuto kroku odolávať.

farba spermií ako vyriešiť

V prípade, že máte žlté semeno v dôsledku zvyšujúceho sa veku alebo dlhodobej abstinencie a chceli by ste zvýšiť svoj výkon, ktorým si možno nie ste veľmi istí, môžete skúsiť užívať prírodný doplnok stravy na podporu erekcie, ktorý obsahuje bylinky a zložky, ktoré môžu podporiť krvný obeh v tele (čo je dôležité na dosiahnutie normálnej a pevnej erekcie.)

To, že ste si vybrali správne, spoznáte podľa toho, že v jeho zložení nájdete:

Užívanie takéhoto doplnku stravy je vhodné doplniť silovým tréningom, redukciou stresu, dostatočným spánkom a zdravšou stravou. Tieto faktory môžu mať tiež významný vplyv na vašu sexualitu a libido. Nebojte sa preto pre seba urobiť niečo navyše.

Teraz, keď už viete, čo môže žltkasté semeno znamenať, môžete svoju situáciu čo najskôr vyriešiť.

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA