Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Zväčšená prostata a jej príznaky

Každý muž má prostatu. Ale nie každý presne vie, k čomu slúži. Väčšina z nás sa o ňu začne zaujímať až vtedy, keď prestane fungovať. Pritom je to orgán, ktorý priamo súvisí s naším zdravím a potenciou. Preto si dnes o nej povieme trochu viac.

Vitalita a sexuálna výkonnosť sú pre nás veľmi dôležité. Nie všetko však vždy funguje ako dobre namazaný stroj. Vo väčšine prípadov sa problém skrýva v prostate. Nesúvisí to len s častejšou potrebou močiť, ale aj s problematickou erekciou a neschopnosťou ju udržať.

Čo s tým?

Stav prostaty = ukazovateľ mužského zdravia

mužské zdraví prostata Tak ako je pravidelná menštruácia ukazovateľom zdravia ženy, o zdraví muža vypovedá stav jeho prostaty.

Prostata je žľaza mužského reprodukčného traktu, ktorá sa nachádza medzi močovým mechúrom a konečníkom. Ak je jej funkcia normálna (t. j. nie je zväčšená ani inak chorá), nijako nebráni prietoku moču pri vykonávaní malej potreby. Rovnako je zodpovedný za kvalitnú erekciu a za životaschopnosť spermií.

Správnu činnosť prostaty ✅ spoznáte tak, že:

Najčastejšie ochorenia prostaty

Ako sme už uviedli o niekoľko riadkov vyššie. Aj zdravá prostata vám môže časom spôsobiť značné problémy. Podobne ako iné orgány je náchylná na zmeny svojej funkcie a ochorenia.

Patria medzi ne:

  • Zväčšená prostata
  • Prostatitída
  • Rakovina prostaty

Pravdepodobne najmenej závažným, aj keď nie úplne príjemným ochorením je zväčšená prostata, ktorá sa bežne spomína v reklamách. Potom je tu menej známa prostatitída, ktorá spôsobuje zápal prostaty. A nakoniec rakovina prostaty, ktorá je najvážnejšou položkou na celom zozname. Ak sa nepodchytí včas, môže vás zabiť.

zvačšená prostata

Problémy s prostatou a ich vplyv na sex

Hoci si všetky problémy s prostatou zaslúžia pozornosť, my sa zameriame len na jej zväčšenie. Hlavne preto, že ide o úplne bežný jav, s ktorým sa v živote stretáva prakticky každý z nás.

To, čo vidíte v spálni (t. j. ochabnutý penis), je len výsledkom její nesprávnej funkcie. Okrem toľko obávanej erektilnej dysfunkcie môže totiž erekcii brániť aj zväčšená prostata. Keďže sú však obe podobné, liečba jednej môže ovplyvniť druhú.

Problémom je, že niektoré lieky, ktoré sa predávajú na trhu a ktoré majú riešiť problémy so zväčšenou prostatou, môžu uvoľniť napätie vo svaloch natoľko, že spôsobia kratšiu erekciu alebo menej výdatnú ejakuláciu. Okrem toho niektorí z nás reagujú na užívanie takýchto liekov zníženou sexuálnou túžbou.

💡 Prevencia ťažkostí s prostatou

ovoce a zelenina na prostatu Hoci problémy s prostatou prichádzajú s vekom, existuje niekoľko spôsobov, ako ich môžete zmierniť alebo oddialiť. Asi nikoho neprekvapí, že väčšina z nich súvisí so zdravším životným štýlom.

Všeobecne sa odporúča:

  • Zvýšená spotreba čerstvého ovocia a zeleniny
  • Zníženie spotreby nasýtených mastných kyselín (rýchle občerstvenie, údeniny, polotovary…)
  • Používanie bylinných prípravkov so serenoou, africkou slivkou a inými rastlinami

Z jedál si môžete vychutnať:

  • Sezamové semienka
  • Losos
  • Paradajky
  • Avokádo

Na zdravie svojho tela by ste určite mali myslieť. Niekedy je ľahké zameniť problémy s prostatou s erektilnou dysfunkciou. Tá môže byť spôsobená vysokým krvným tlakom, cukrovkou alebo ochoreniami kardiovaskulárneho systému. Po vhodnej liečbe príznaky vymiznú.

Ale skôr než pôjdete do lekárne a nakúpite všetku Viagru, vyskúšajte najprv prírodné prostriedky na erekciu. Patrí medzi ne PREDATORUS®, ktorý kombinuje účinky ženšenu pravého, kotvičníku zemného, macy peruánskej, šafranu siateho, zinku, vitamínu E a L-arginínu.

Nezabudnite, že svojmu celkovému zdraviu môžete pomôcť aj tým, že prestanete fajčiť, piť a užívať iné látky, ktoré by mohli ovplyvniť vaše orgány.

Ak budete prostatu viac sledovať, stonásobne sa vám to vráti.

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev

Zdroje informácií:

https://www.uniprosta.sk/priznaky-zvacsenej-prostaty/ – Príznaky zväčšenej prostaty (slovensky)

https://www.nzip.cz/clanek/410-zvetsena-prostata-zakladni-informace – Čo je to zväčšená prostata? (česky)

Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA