Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Mužský prechod alebo andropauza: Ako ovplyvňuje mužské telo?

Andropauza u mužov je v posledných rokoch veľmi diskutovanou témou. Aj keď sa pomaly odkláňame od názoru, že ide len o mýtus, mnohí z nás o nej stále veľa nevedia. V prípade, že sa obávate, že by sa mohla týkať aj vás, pozrime sa spolu na to, aké má príznaky a čo by vám mohlo pomôcť cítiť sa lepšie.

andropauza mužský prechod

Starnutie sa týka nás všetkých, preto je veľmi dôležité prijať túto skutočnosť. Na druhej strane to však neznamená, že by sme mali od určitého veku na všetko rezignovať a čakať na svoj posledný dych. Keďže priemerná dĺžka života sa stále predlžuje, väčšina z nás chce vyzerať dobre, cítiť sa dobre a zostať aktívna čo najdlhšie.

Mnohým však do tohto želania opakovane hádže vidle andropauza, ktorá je technicky mužským prechodom. Má však mnoho odlišností v porovnaní s tým, ktorým prechádzajú ženy. Aj napriek tomu môže spôsobiť zníženú kvalitu života a celkovú nespokojnosť.

Čo je to andropauza?

Andropauza alebo mužská menopauza/menopauzálny prechod je termín, ktorý označuje obdobie, počas ktorého dochádza k mnohým nepríjemným zmenám. V porovnaní so ženským prechodom však andropauza nepostihuje plošne všetkých mužov, ale len niektorých. (Muži vekom nestrácajú schopnosť reprodukcie. Keďže ženy áno a túto úlohu udržiavajú hormóny v ich tele, v relatívne krátkom čase ich čaká riadny zostup, po ktorom už nemôžu otehotnieť).

Počas andropauzy sa často prejavuje postupné starnutie, ktoré má tiež negatívny vplyv na hladinu testosterónu. (Ktorá začína klesať približne o 1 % okolo 30-35 rokov.) Niekedy môže mať andropauza negatívny vplyv na plodnosť, ale môže sa prejavovať aj mnohými inými spôsobmi, ktoré si spoločne rozoberieme o pár riadkov neskôr.

čo je andropauza kedy začíná

V akom veku začína?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože okrem starnutia môže mať na pokles hladiny testosterónu negatívny vplyv aj vaše zdravie a dlhodobý životný štýl.

Zvyčajne sa však uvádza, že muži pociťujú prvé príznaky okolo 50. roku života, keď už môže byť pokles hladiny testosterónu o niečo výraznejší.

Príznaky a prejavy andropauzy

Prejavy andropauzy sa môžu u jednotlivých mužov líšiť, dokonca aj ich intenzita. Napriek tomu si zoberieme malý zoznam toho, s čím sa môžete stretnúť na svojej ceste dospelosťou.

Medzi hlavné príznaky mužského prechodu patria:

 • Nedostatok energie
 • Depresívna nálada
 • Znížená motivácia
 • Prírastok hmotnosti
 • Nespavosť
 • Úbytok aktívnej svalovej hmoty
 • Zníženie libida
 • Gynekomastia (zväčšenie prsníkov)

Časom sa môžu objaviť aj sexuálne ťažkosti a osteoporóza, ktorá negatívne ovplyvňuje kvalitu kostnej hmoty.

príznaky andropauzy

Prechod u mužov a erekcia

Hladina testosterónu je veľmi úzko spojená s mužskou pohodou a normálnym zdravím, ako aj so sexualitou a plodnosťou.

Často sa stáva, že zrelí muži nemajú dostatok motivácie a energie na sexuálne hry. Častejšie sa však môže vyskytnúť aj erektilná dysfunkcia a poruchy erekcie môžu spôsobiť, že mnohí muži sa preventívne vyhýbajú erotickým hrám. (To môže mať deštruktívny vplyv na kvalitu vzťahu, najmä ak muži nie sú ochotní diskutovať o tomto probléme so svojou partnerkou.)

Zároveň treba povedať, že samotná andropauza môže byť len jedným z mnohých faktorov, ktoré môžu ovplyvniť znížené libido, plodnosť a erekciu.

Na vine môže byť aj:

 • Zvýšená úroveň stresu (napr. kvôli práci)
 • Nedostatok spánku
 • Nezhody vo vzťahu
 • Depresia a úzkosť
 • Nízke sebavedomie
 • Choroba (napríklad vysoký krvný tlak)

A tak ďalej.

Keďže ide o spojené nádoby, je veľmi dôležité, aby sa (nielen) zrelí muži starali o svoje duševné a fyzické zdravie a o svoj vzťah. Len vtedy je veľká šanca, že úspešne prekonáte toto už aj tak náročné obdobie svojho života.

Ako sa vyrovnať s andropauzou?

Muži mají během andropauzy ve srovnání s ženami, které trpí menopauzou, jednu velkou výhodu. Zatímco ženská menopauza je trvalá a nelze ji nijak zvrátit, s trochou úsilí se mohou muži z nepříjemných příznaků andropauzy vymanit.

ako sa vyrovnať s andropauzou

Nesľubujeme vám však zázrak cez noc. Ak chcete uspieť, je nevyhnutné, aby ste prehodnotili svoje doterajšie zvyky a začali robiť veci inak. A niekedy môže trvať týždne alebo mesiace, kým sa začnete opäť cítiť pohodlne. Ak však vytrváte, vaše úsilie sa vám bohato vráti.

Prvým krokom by malo byť dlhodobé užívanie kvalitných prírodných doplnkov stravy v andropauze, ktoré obsahujú komplex bylín, vitamínov a ďalších živín, ktoré podporujú normálnu hladinu energie, libido, plodnosť a hormonálnu rovnováhu.

Aby ste si v záplave konkurenčných výrobkov vybrali správne, snažte sa na etikete nájsť:

Tieto bylinky sa zvyčajne odporúčajú na podporu uspokojivého sexuálneho života a na pomoc telu pri lepšom prekrvení (čo zahŕňa aj lepší prietok krvi do penisu). Ženšen sa zvyčajne spája aj s podporou normálnej hladiny energie, takže by ste nemali odpadnúť hneď po príchode z práce, ale mali by ste mať energiu urobiť aspoň jedno číslo.

Zdravý životný štýl má tiež významný vplyv na podporu normálnej hladiny testosterónu. Preto nezabudnite doplniť dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy o niekoľko ďalších tipov, ktoré môžu urýchliť viditeľnosť prvých výsledkov.

Patria medzi ne:

 • Zníženie stresu
 • Dostatok spánku
 • Zdravá strava
 • Pravidelná fyzická aktivita s väčším dôrazom na silové cvičenia

Teraz, keď viete, akým smerom sa máte vydať, veríme, že dosiahnete úspech.

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA