Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Vasektómia ako dočasná mužská antikoncepcia

Tí, ktorí milujú sex, ale nechcú počas neho splodiť množstvo potomkov, musia (okrem správnej techniky) myslieť aj na vhodnú formu ochrany. Hoci voľbu väčšinou nechávame na ženách, v niektorých prípadoch sa ňou musíme zaoberať aj my. Diskusia potom môže zájsť tak ďaleko, že skončíme objednaním vazektómie. Viete, ako to funguje? A je to niečo, čoho sa treba báť?

V súčasnosti sa sex považuje za formu zábavy (na rozdiel od minulosti, keď sa využíval výlučne na plodenie detí.) To by sa však nikdy nestalo, keby sa na trhu neobjavili účinné druhy antikoncepcie.

Nalejme si však čistého vína. To, ako sa ako pár chránime, je väčšinou na ženách. Tie často minú tisíce korún na vnútromaternicové teliesko alebo hormonálne tabletky, ktoré ich majú ochrániť pred nechceným počatím. Nie každá žena si však jednu z týchto možností môže dlhodobo dovoliť. (Nielen pre nedostatok peňazí, ale aj zo zdravotných dôvodov.) Opäť platí, že nie každá si môže spoľahlivo zaviesť pesar a spermicíd. (Prípadne chuť spermicídneho krému môže znemožniť poskytnúť partnerovi orálny sex.)

Tu prichádzajú na rad dostupné typy mužskej antikoncepcie. Tie v porovnaní so ženskými nie sú veľmi početné. V podstate si môžeme vybrať len medzi používaním kondómu a vazektómiou. (POZOR! Prerušovaná súlož NIE JE antikoncepcia.) A práve druhá možnosť môže mnohých z nás vystrašiť.

Ale je naozaj potrebné sa tak báť vazektómie?

 

čo je to vasektomia

💡 Čo je to?

Vasektómia je odborný názov pre mužskú sterilizáciu. Funguje tak, že lekár prereže mužovi vajíčkovody. Cez ne putujú do ejakulátu spermie, ktoré majú schopnosť oplodniť vašu sexuálnu partnerku.

V porovnaní so ženskou sterilizáciou ide o pomerne jednoduchý zákrok, ktorý netrvá dlhšie ako 20-30 minút. (U ženy je vždy potrebná operácia brucha.) Mnohí muži tiež nevedia, že vazektómia je vratná. Samozrejme, treba povedať, že napriek tejto skutočnosti sa spojenie raz oddelených koncov nemusí vždy podariť. Existuje teda určité riziko, že muž, ktorý ju podstúpi, nikdy nebude mať vlastné deti.

Možno si kladiete otázku, či má pre vás takýto zákrok vôbec zmysel. V tom prípade vám povieme, že vazektómia je jednou z najspoľahlivejších metód antikoncepcie vôbec. (Je dokonca o chlp spoľahlivejšia ako hormonálna antikoncepcia.) Nemusí však vždy fungovať na 100 %.

Ak plánujete vasektómiu, majte na pamäti, že:

  • Partnera môžete oplodniť ešte približne 3 mesiace po zákroku (preto sa odporúča používať počas tohto obdobia iné formy ochrany).
  • Zlomené vajíčkovody sa môžu opäť spojiť (alebo môže dôjsť k potlačeniu antikoncepčného účinku bez vášho vedomia)

❌ Rizika vasektomie

Aj keď už nemusíte míňať peniaze na kondómy alebo tabletky, mali by ste tiež zvážiť, že celý postup môže mať určité nepríjemné riziká.

Okrem toho, že vás nechráni pred pohlavne prenosnými chorobami, môže vazektómia spôsobiť:

  • Opuchy
  • Modriny
  • Krvácanie
  • Infekcia
  • Krvácanie do spermií
  • Hromadenie tekutiny v semenníkoch
  • Chronická bolesť

Určite je dobré celú vec prediskutovať s partnerom a pokúsiť sa nájsť nejaké iné riešenie problému. (To by mohlo zahŕňať aj dlhodobé používanie kondómov.) Pred návštevou lekára by ste mali zvážiť aj to, či sa dokážete zmieriť s tým, že už možno nebudete mať vlastné deti. (Hoci to môžete vyriešiť tak, že si pred zákrokom necháte zmraziť spermie.)

vasektomia mužska antikoncepcia

 

V neposlednom rade si ujasnite, prečo chcete vasektómiu a či ju chcete podstúpiť z vlastnej vôle. (Niekedy musíte prevziať zodpovednosť, ak iné formy ochrany neprichádzajú do úvahy a máte v úmysle zostať s touto ženou. Určite sa však do ničoho takého nenechajte nútiť).

💰  Cena

Pokiaľ ide o cenu vazektómie, je pomerne dostupná (v porovnaní s neustálym kupovaním tabletiek, kondómov a iných antikoncepčných pomôcok). V našich nemocniciach a na klinikách ju môžete dostať už od 13 000,-. To platí aj pre vazektómiu bez skalpela. Ceny sa však môžu líšiť, takže inde ju môžete dostať za 15.000,- a viac.

Ak sa vám podobná suma zdá vysoká, skúste sa zamyslieť nad tým, koľko vás (ako pár) stojí kúpa hormonálnej antikoncepcie. Aj tie lacnejšie budú vašu manželku stáť minimálne 500,- na 3 mesiace. (V prípade kondómov, pesaru a spermicídov by cena bola mnohonásobne vyššia. Najmä ak sa často hádate v posteli.) Takže v dlhodobom vzťahu sa tento postup môže naozaj oplatiť.

💬 Skúsenosti

Ak si nemyslíte, že vazektómia je zlý nápad, určite je dobré poznať skúsenosti ľudí vo vašom okolí predtým, ako ju podstúpite.

Tí, ktorí podstúpili vazektómiu, tvrdia, že: vasektomia skúsenosti

Niektorí muži však môžu mať problém podstúpiť vazektómiu. Nielen kvôli ich vlastnému egu, ale aj psychike.

Je to spôsobené najmä tým, že dnešná spoločnosť stále udržiava schému, že muž je od prírody rozsievač, ktorý musí splodiť potomstvo s čo najväčším počtom partnerov. Aj keď to máloktorý muž skutočne robí, po sterilizácii môže nadobudnúť pocit, že ak opustí svoju ženu, môže ho potenciálna považovať za neschopného outsidera. (Ide teda skôr o akési zadné dvierka a presvedčenie, že len plodný muž je chlap hodný najvyššieho spoločenského postavenia).

Niektorí muži sa tiež obávajú, že ich bude posudzovať odborná komisia, ktorá bude musieť zákrok najprv oficiálne schváliť. Predtým to tak skutočne bolo. Dnes je však vazektómia úplne na uvážení každého a nemusíte sa vôbec nikomu zodpovedať. Preto je dobré túto možnosť antikoncepcie aspoň zvážiť.

V prípade, že sa obávate, že vazektómia by mohla nejako negatívne ovplyvniť vaše libido a potenciu, zaobstarajte si dostatočnú zásobu prírodného prípravku na podporu erekcie PREDATORUS®. S ním budete mať istotu, že vaše milovanie bude prebiehať bez problémov a vy opäť získate povesť úžasného milenca.

 

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA