Košík

Objednať po telefóne? +420 606 290 240 Sme online Po–Pi: 9-17h

Objednajte 2+ balenia a dopravu platíme my.

Tupá bolesť v podbrušku u mužov: Čo znamená?

Aj keď to nie je vždy pravidlom, mnohí muži sa o svoj zdravotný stav veľmi nezaujímajú. Vo veku 20 rokov to nemusí byť taký problém. Problém však spočíva v tom, že s opotrebovaním organizmu je oveľa náchylnejší na vznik chronických, ale aj život ohrozujúcich zdravotných problémov. Čo vypovedá o vašom zdraví tupá bolesť v podbrušku?

Tupá bolesť v podbrušku u mužov: Čo znamená?

V porovnaní s mužmi sa ženy o seba počas celého života viac starajú. (Samozrejme, výnimky potvrdzujú pravidlo.) Je to spôsobené najmä tým, že často opakovane podstupujú tehotenstvo. Preto sú oveľa ostražitejšie voči svojmu zdraviu. Okrem iného sú zvyknuté na to, že musia podstupovať potrebné, ale nie vždy príjemné procedúry.

U mužov je tento typ zodpovednosti skôr zriedkavý. Pokiaľ všetko funguje, nie je potrebné objednávať sa k lekárovi. S týmto falošným pocitom istoty sa dá celkom pohodlne žiť mnoho rokov. Ale ako sa hovorí, každý je tvorcom svojho šťastia. Zanedbaná prevencia u lekára môže aj mužom (najmä v neskoršom veku) značne uškodiť. Ignorovanie zjavných zdravotných problémov a bolestí môže mužom tiež uškodiť.

Preto sa zameriame na to, čo môže naznačovať bolesť podbruška v súvislosti so zdravím mužov.

co znamená bolest v podbřišku u mužů

💡 Čo znamená bolesť v podbrušku u mužov?

Bolesť v dolnej časti brucha sa môže týkať problémov s reprodukčným zdravím človeka. Môže poukazovať na semenníky alebo prostatu. Ak by boli muži ženami, bolesť v pravom podbrušku alebo bolesť v ľavom podbrušku by mohla súvisieť s obdobím ovulácie, keď vaječník uvoľňuje vajíčko. Keďže však muži nemajú vaječníky, nemali by sa nechať ukolísať tým, že je neškodné a normálne, keď ich niečo zaškrípe alebo zabolí. Nie je to tak a treba to riešiť.

❔ Najčastejšie príčiny

Tupá, ale aj akákoľvek iná bolesť v dolnej časti brucha u mužov môže poukazovať na rôzne vážne zdravotné príčiny. Preto je vo vašom vlastnom záujme, aby ste sa čo najskôr objednali k lekárovi. Pretože hoci dnes máme k dispozícii internet, ani ten najinteligentnejší článok nemôže nahradiť dôkladnú lekársku diagnostiku.

Aby ste si však vedeli lepšie predstaviť, čo môže byť príčinou vašej bolesti, povieme vám, že ju môžu spôsobovať:

 • Infekcie močových ciest
  bolest v levém a pravém podbřišku u mužů
 • Zápal močového mechúra
 • Prostatitída
 • Pohlavne prenosné ochorenie
 • Kýla
 • Syndróm dráždivého čreva
 • Zápal slepého čreva
 • Močové kamene
 • Nezhubne zväčšená prostata
 • Nerv
 • Vasektómia

Čo to znamená? Že za vašou bolesťou môžu byť nielen problémy s pohlavnými orgánmi, ale aj problémy s vnútornými orgánmi, ktoré sú uložené v bruchu. Nie vždy je možné presne vystopovať spúšťač. Ak ste však zdvíhali nadmerne ťažké bremeno a na bruchu máte nápadnú hrču, ktorá zmizne, keď si ľahnete, pravdepodobne ide o prietrž. Aj muži, ktorí podstúpili vazektómiu, majú ľahší prístup k tomu, čo mohlo bolesť vyvolať. Ako vo všetkých ostatných prípadoch je však vhodné obrátiť sa na lekára.

✅ Ako riešiť bolesť v podbrušku?

Riešenie problému závisí od toho, čo ho vyvolalo. Ak máte močové kamene, s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť počkať, kým sa dostanú z tela von. Čo môže byť bolestivé. Zvyčajne to však nie je život ohrozujúce.

Tupá bolesť v podbrušku u mužov: Čo znamená?

Ak máte bakteriálnu infekciu močových ciest alebo prostaty, lekár vám pravdepodobne predpíše antibiotiká. Prípadne môže odporučiť iné zmeny životného štýlu. Tie najčastejšie zahŕňajú zvýšenie pitného režimu, odpočinok a užívanie väčších dávok vitamínu C na posilnenie imunitného systému.

Takisto neurobíte chybu, ak si necháte diagnostikovať nezhubne zväčšenú prostatu. Hlavne preto, že jej príznaky môžu naznačovať aj oveľa závažnejšie ochorenie. (Napríklad rakovinu.) Lekár vykoná fyzikálne vyšetrenie, ultrazvuk a odoberie vzorku krvi. Nie je to veľká vec.

Ak máte podozrenie na zápal slepého čreva, okamžite kontaktujte svojho lekára. Bez chirurgického zákroku môže byť tento stav dokonca smrteľný.

Vo vlastnom záujme tiež praktizujte bezpečný sex a nechajte sa testovať na pohlavne prenosné choroby. Pretože v tomto prípade nikdy nemôžete byť príliš opatrní.

Premeňte sen o lepšej erekcii na skutočnosť.

predatorus - lev
Doprava zdarma

pri 2+ ks, dodanie za 24 h

PREDATORUS je vždy skladom

a bleskovo vám ho doručíme

100% bezpečný nákup

diskrétne zabalená zásielka

Prémiová kvalita

vyrobené v USA